Рік встановлення: 1905 р.
Автори: скульптор Антоній Попель, скульптор Михайло Паращук.
Історія: Пам’ятник польському поетові Адаму Міцкевичу (1798-1855) польська спільнота Львова хотіла встановити ще 1856 р., одразу після його смерті. Однак реалізація цього задуму тривала майже пів століття. У Львові навіть була створена спеціальна комісія для будівництва монумента. Місцем розміщення пам’ятника обрано площу, яка тоді мала назву Марійська. У травні 1898 р. оголосили конкурс на спорудження монумента, переможцем якого став Антоній Попель. У довершенні пам’ятника брав участь і український скульптор Михайло Паращук. З 1944 р. площа була перейменована на честь Адама Міцкевича.
Опис: на гранітному постаменті височить колона, біля підніжжя якої Геній поезії вручає Міцкевичу ліру. Завершення колони у вигляді застиглого бронзового вогню виконав український скульптор М. Паращук.
Рік встановлення: 1964 р.
Автори: скульптори В. Борисенко, Дмитро Крвавич, Еммануїл Мисько, Василь Одрехівський, Яків Чайка, архітектор Андрій Шуляр.
Історія: після Другої світової війни, з приходом до Львова радянської влади, Івана Франка почали активно популяризувати як поета, що був прихильником соціалізму. Ідея спорудження пам’ятника була висловлена ще у 1945 р., а місцем встановлення одразу обрано парк ім. І. Франка. Пам’ятний знак на місці майбутнього монумента заклали у 1956 р., а спорудження самого пам’ятника було завершено у 1964 р.
Опис: велична восьмиметрова постать Франка розміщена на постаменті. Загальна висота монумента – 12,5 м.
Рік встановлення: 1992 р. – фігура Т. Шевченка, 1995 р. – «Хвиля національного відродження»
Автори: скульптори Володимир і Андрій Сухорські, архітектор Юрій Диба та Юрій Кромей.
Історія: ідея встановлення у Львові монумента Тарасу Шевченку бере свій початок з кінця ХІХ ст. Проте за часів Австро-Угорської імперії, українська спільнота міста так і не змогла отримати дозвіл на його спорудження. За радянських часів існувала ідея встановлення пам’ятника Шевченку, проте вона так і залишилася нереалізованою, оскільки кошторис проєкту, як і місце розміщення, ніяк не могли остаточно погодити. У 1989 р. більшість львів’ян зійшлись на думці, що пам’ятник повинен бути встановленим на клумбі, де колись стояв пам’ятник королю Яну ІІІ Собєському. 27 червня 1989 р. оголосили конкурс на проєкт, переможцями якого зрештою стали брати Сухорські. Спорудження пам‘ятника припало на роки становлення України, що супроводжувалося важкою фінансовою кризою. Проект реалізували завдяки допомозі української діаспори. Монумент Шевченкові був виготовлений в Аргентині. Через три роки після встановлення фігури Шевченка, виготовили стелу під назвою “Хвиля національного відродження”. Її урочисто відкрили на День Незалежності України 1996 р.
Опис: Монумент складається з фігури Тараса Шевченка та дванадцятиметрової стели “Хвиля національного відродження”. Передня сторона Хвилі висвітлює образ України крізь призму творчості Тараса Шевченка. Композицію цієї сторони вінчає Оранта. Друга сторона хвилі відображає Україну в пошевченківську епоху. На фоні великого хреста зображена дитина, яка символізує появу нової держави. Нижня сторона відображає Голодомор та інші лихоліття, що перекотилися через Україну. У верхній половині цієї сторони портретні зображення політичних, культурних і духовних діячів, які боролися за незалежну українську державу. Завершує цю сторону Хвилі Всевидяче око
Рік встановлення: 2001 р.
Автори: скульптори Василь Ярич, Роман Романович, архітектор Ярема Чурилик.
Історія: Король Данило Романович вважається засновником Львова. Ідея встановити йому пам’ятник була озвучена ще у радянські часи. Реалізувати ідею вдалося за часів незалежності України. 1999 р. був оголошений конкурс на проєкт пам’ятника. Відкрили його 2001 р. у честь 800-річчя від народження короля.
Опис: Висота пам’ятника – 10 м. Вершник, відлитий з бронзи, стоїть на кам’яному п’єдесталі, декорованому фризом із тризубом у центрі та королівською короною зверху. По боках п’єдесталу розташовані маскарони левів.
Рік встановлення: 1999 р.
Автори: скульптори Володимир і Андрій Сухорські, архітектор Олександр Ярема.
Історія: ідея встановлення виникла в контексті розташування на пл. Григоренка будівлі управління МВС у Львівській області. На 1990-ті роки припав період зростання кримінагенної ситуації на території вже Незалежної України. Саме тоді, виконуючи службовий обов’язок, ціною власного життя, працівникам правоохоронних органів вдалось захистити Державність від “внутрішнього ворога”. На честь полеглих правоохоронців і було вирішено встановити цей пам’ятник.
Опис: скульптурна композиція являє собою образ Святого Юрія верхи на коні, що перемагає змія.
Рік встановлення: 1997 р.
Автори: скульптор Сергій Олешко, архітектор Михайло Ягольник.
Історія: Пам’ятник створений на основі фотографій митця. Виготовлений приблизно в людський ріст, він виглядає дуже природно у міському середовищі Львова.
Опис: скульптура Труша, відлита у бронзі, демонструє романтичний образ художника, який мовби зібрався на прогулянку: у капелюсі, з парасолею та текою рисунків під пахвою. За основу взята відома світлина, де Труш на фоні Великого Сфінкса у Єгипті.