Постмодернізм в архітектурі Львова

img 20230204 015931 - Постмодернізм

«Наша країна рішуче входить у світову співдружність, визнаючи загальнолюдські декларації і конвенції. Подібні тенденції активізуються і в архітектурі. Так, ще порівняно недавно офіційна теорія ворожо зустрічала новий напрямок. Слово «постмодернізм» перетворилося у тавро ідеологічного відступництва» – писав журнал «Архітектура України» від 1991 року. І справді, на хвилі здобуття Незалежності, виникала потреба у використання нових стилевих ознак, які б асоціювалися зі змінами у політичному та суспільному житті країни.

Розвиток підприємництва, ринкової економіки, відродження релігійного життя потребувало нових планувальних і стилевих підходів у архітектурі.

На зміну модернізму, від якого «всі втомились», разом зі світовими тенденціями, в Україну прийшов постмодернізм. Характерними ознаками цього стилю було використання гіперболізованих інтерпретованих класичних архітектурних форм, площин стін із нахилом, «динамічних» карнизів, трикутних або півкруглих об’ємів, арок. У інтер’єрах – використання елементів з нержавіючої сталі, дзеркального скла, «відкритих» кольорів.

Яскраві приклади цього стилю були реалізовані і у Львові у 1990-х та 2000-х роках. Своїми образами вони передають нові економічні тенденції тих часів та творчий пошук архітектурної школи вже Незалежної України.

Карта розташування будівель

Текст та перелік уклав: Георгій Корнєєв.