На Погулянці відновили скульптуру святого Антонія рамках Днів реставрації

 На Погулянці відновили скульптуру святого Антонія рамках Днів реставрації

У Львові завершилися Дні реставрації на Погулянці, де цьогогоріч відновлювали історичну скульптуру. Метою заходу було залучення мешканців та майстрів до процесу реставрації.

Упродовж десяти днів фахівці проводили реставрацію історичної скульптури на вулиці Погулянка, 20. Там Бюро спадщини облаштувало спеціальну альтанку, у якій в режимі реального часу можна було спостерігати за процесом реставрації.

«Про цю скульптуру ми мали дуже мало інформації. Точно відомо, що вона була перенесена на цемісце», – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Скульптура мала багато втрачених елементів, які довелося доповнювати під час майстер класів, які проводив реставратор Андрій Федоришин.

«Ця скульптура була в поганому стані. Не лише пошкоджений камін впливом атмосфери, але й були втрачені елементи, зокрема, руки. Нам вдалося відновити їх і зберегти пластику. Також ми виявили ноги скульптури: їх раніше забетонували у постамент, щоб вона трималася. Це виявилося несподіванкою і нам вдалося їх частково відкрити, – розповів реставратор.

Нагадаємо, торік Дні реставрації проводили у центрі Львова у Бернардиньскому дворику. Цього року локацію вирішили розширити, щоб залучити більше містян до відновлення культурної спадщини, показати, що й на околицях є багато цікавих скульптурних елементів та пам’яток.