Про Управління охорони історичного середовища ЛМР

Управління здійснює контроль за охороною та використанням об’єктів культурної спадщини у Львові, забудови історичного ареалу та території, внесеної до Списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Забезпечується наукове вивчення, облік, консервація, реставрація, музеєфікація, ремонт об’єктів культурної спадщини.

  • Приймальня: +38 (032) 235-45-38
  • Відділ охорони та використання об’єктів культурної спадщини: +38 (032) 235-43-40
  • Відділ обліку та моніторингу об’єктів культурної спадщини: +38 (032) 297-55-69
  • Дізнатися про програми співфінансування з мешканцями: натисніть тут
Основними завданнями управління є:
  • Забезпечення виконання вимог Закону України “Про охорону культурної спадщини“, інших нормативно-правових актів про охорону культурної спадщини на території м. Львова.
  • Забезпечення захисту об’єктів культурної спадщини від загрози знищення, руйнування або пошкодження на підставі відповідних нормативно-правових актів органів охорони культурної спадщини вищого рівня.
  • Забезпечення дотримання режиму використання пам’яток, їх територій, зон охорони на основі відповідних нормативно-правових актів органів охорони культурної спадщини вищого рівня.
  • Розробка концепцій, рекомендацій та програм управління культурною спадщиною.
  • Організація та координація робіт щодо виявлення, паспортизації, ведення обліку та інвентаризації пам’яток культурної спадщини.

Наша місія зберегти та відновити багатонаціональну культурну спадщину міста для наступних поколінь, забезпечити комфортне проживання мешканцям історичного міста.

Управління співпрацює з Національною комісією у справах ЮНЕСКО.

Працівники управління розглядають та опрацьовують звернення, заяви та документи щодо проектної документації на проведення ремонтно-реставраційних робіт, проектів на встановлення вивісок зовнішньої реклами, малих архітектурних форм.

У компетенції управління укладання попередніх угод про укладення у майбутньому охоронних договорів з орендарями чи власниками пам’яток архітектури, висновків про відчуження, передачу у володіння чи користування приміщеннями у пам’ятках архітектури.

Працівники ведуть нагляд за виконанням реставраційно-ремонтних робіт, за історичною забудовою міста. При виявлення порушень пам’яткоохоронного законодавства інформація скеровується до місцевих контролюючих органів.

Управління регулярно проводить засідання консультативної ради з питань збереження культурної спадщини, на яких розглядаються важливі проекти реставраційних робіт та історико-містобудівних обґрунтувань об’єктів нового будівництва.