Історичну площу Коліївщини у центрі Львова почнуть ремонтувати цього року

 Історичну площу Коліївщини у центрі Львова почнуть ремонтувати цього року

Управління опублікувало повідомлення про намір укласти договір з ТОВ “ВЕЛЬТ КАПІТАЛ”, що є переможцем у згаданій закупівлі. Вартість робіт складає, згідно з пропозицією підрядної організації – 3 236 758,00 грн.

Фінансування робіт буде здійснюватися за рахунок коштів Проєкту «ReHERIT: Спільна відповідальність за спільну спадщину» згідно Грантового договору Зовнішня діяльність Європейського Cоюзу № 396096 від 20.07.2018 р. та коштів місцевого бюджету.

Серединна частина площі, яка поєднує також озеленені фрагменти території пропонується замощуватися дрібною гранітною пиляно-колотою бруківкою світло сірого кольору (Покостівське родовище) розміром 70х70х70мм. Завдяки такому типу покриття дана частина території буде отримувати краще зволоження через проникання вологи у шви між бруківкою, а не виводитиме всю дощівку у дощову каналізацію, таким чином створюючи більш сприятливий мікроклімат для існування зелених насаджень на площі та перебування людей, що тут відпочивають.

Також передбачається трасування та відтворення історичних та археологічних знахідок на площі. Встановлення інформаційної таблиці для ознакування.

На основі виконаних археологічних досліджень, а також натурних та іконографічних досліджень проектом пропонується відтворення давньої криниці ХІХ ст., а також доповнення озеленення.

Додатково будуть встановлені елементи благоустрою та копію старого львівського ліхтаря.

Нагадаємо, що у 2020 році на замовлення управління Науково-дослідним центром “Рятівна археологічна служба” Інституту археології Національної академії наук України проведено археологічні дослідження, які були враховані при опрацюванні проєктно-кошторисної документації. У цьому році НДЦ “Рятівна археологічна служба” Інституту археології НАН України буде здійснювати археологічний нагляд на об’єкті.

Зазначимо, що пл. Коліївщини, що між вул. Староєврейською та Братів Рогатинців, виникла у ранній австрійський період на місці старої єврейської дільниці. Первісно площа називалася Жидівською, а у 1871 році після переведення конскрипційної нумерації на вуличну її перейменували на пл. Векслярську. У 1944 році радянська влада змінила назву на пл. Коліївщини.