Ремонтно-реставраційні роботи на вул. Стефаника, 11

 Ремонтно-реставраційні роботи на вул. Стефаника, 11

Ремонтно-реставраційні роботи будинку – пам’ятки архітектури місцевого значення на вул. Стефаника, 11, охоронний № 280.

За кошти міського бюджету виконуються ремонтно-реставраційні роботи  будівлі на вул. Стефаника, 11.

На замовлення управління охорони історичного середовища у 2019 році опрацьовано проектно-кошторисну документацію «Ремонтно-реставраційні роботи будинку -пам’ятки архітектури місцевого значення на вул. Стефаника, 11, охоронний № 280» на суму 196 541, 03 грн.

stefanyka 11 3 - Ремонтно-реставраційні роботи на вул. Стефаника, 11

У 2020 році на замовлення управління розпочато ремонтно-реставраційні роботи. Вартість будівельних робіт 3 099 995 грн.

Виконавець робіт – ПП «АМ «Ренесанс».

Відповідальний за здійснення авторського нагляду – Головний архітектор проекту, Черняк Ігор Якович.

Технічний нагляд здійснює – Мокрицький Іван Дмитрович.

Загальна вартість об’єкта (згідно укладених договорів) становить          3 372 839,33 грн.

Будинок № 11 на вул. Стефаника у м. Львові є пам’яткою архітектури місцевого значення, згідно з рішенням Львівського облвиконкому  від 26.02.1980 року № 130. Будинок споруджений  у 1873-1876 рр. за проектом архітектора Адольфа Куна для княгині Ядвіґи з Замойських, дружини  Леона Сапіги, маршалка Галицького крайового сейму.

Це перша у Львові чиншова кам’яниця у стилі неоготики, а також найбільший багатоквартирний житловий будинок міста довоєнного часу.  В цьому будинку розміщувалися редакції газет, товариств, різноманітних майстерень та бюро. У 1910 році будинок був у власності закладу Оссолінських, в будівлі розташовувались помешкання, адміністрація закладу та з 1932 року книгарня.

План будинку має форму, наближену до вісімки з двома просторими внутрішніми подвір’ями.

stefanyka 11 2 - Ремонтно-реставраційні роботи на вул. Стефаника, 11

Будинок – чотириповерховий, мурований з цегли з використанням тесаних білокам’яних блоків, фасади отиньковані. Перекриття – хрестові склепіння у брамі-проїзді центральної частини будинку, пласкі у решти приміщеннях. Будинок має два вуличні фасади: чільний неоготичний  і тильний у стилі неокласицизму. Чільний фасад – симетричний, одинадцятиосьовий, з рустованим партером. На рівні другого і третього поверхів поділений лізенами, що імітують контрфорси, на рівні четвертого поверху поділений лізенами та масивною аркатурою. Декоративним акцентом чільного фасаду є балкони на рівні другого і третього поверхів, що утворюють одне композиційне ціле і багато декоровані масверками.