Реставратори відновили історичну браму на вулиці Тимошенків

 Реставратори відновили історичну браму на вулиці Тимошенків

На одні відреставровані історичні двері у Львові стало більше. Цього разу у рамках міської програми співфінансування відновили браму на вулиці Тимошенків, 2а. Фахівці проводили реставрацію близько трьох місяців. 

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

“На перший погляд, робота над брамою виглядала нескладною. Насправді дверне полотно мало суттєві пошкодження. Тут залишилися отвори від старих замків, було втрачене оригінальне засклення та автентичні клямки. Усе це довелося виправляти”, – розповів майстер-реставратор Назар Тимняк.

restavratori vidnovili istorichnu bramu na vulici timoshenkiv 2 - Реставратори відновили історичну браму на вулиці Тимошенків

Фахівці оновили цокольні  дошки, а також замінили старі пошкоджені притворні планки на нові, виготовлені за історичним зразком.

“Вартість реставраційних робіт становила близько 42 340 грн. З цієї суми вклад учасників програми становив 12 702 грн, а решта суми – це співфінансування від міста”, – розповів директор ЛКП “Бюро спадщини” Павло Богайчик.

restavratori vidnovili istorichnu bramu na vulici timoshenkiv 3 - Реставратори відновили історичну браму на вулиці Тимошенків

Нагадаємо, у Львові завершився набір заявок для участі у Програмі співфінансування. Цього року «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища отримало ще 55 заявок на реставрацію історичних брам, 41 заявку на реставрацію історичних вікон та 9 заявок на заміну металопластикових вікон на дерев’яні.