Реставрація балконів головного фасаду будинку – пам’ятки архітектури на просп. Т. Шевченка, 14 у м. Львові.

 Реставрація балконів головного фасаду будинку – пам’ятки архітектури на просп. Т. Шевченка, 14 у м. Львові.

Будинок на просп. Шевченка, 14 включено в перелік пам’яток архітектури місцевого значення, згідно з рішенням виконкому Львівської обласної ради народних депутатів “Про взяття під охорону держави споруд Львівської області, що мають визначну наукову, історичну, містобудівельну і художню цінність” від 05 липня 1985 року № 381.

Будинок на просп. Шевченка, 14 зведено у 1897 році фірмою Зигмунда Кендзерського. Скульптурне оздоблення виконане Броніславом Солтисом.

restavratsiya balkoniv holovnoho fasadu budynku pam yatky arkhitektury na prosp t shevchenka 14 m lvovi 01 - Реставрація балконів головного фасаду будинку - пам’ятки архітектури на просп. Т. Шевченка, 14 у м. Львові.

Триповерховий будинок на просп. Шевченка, 14, розташований в рядовій забудові проспекту. Головний фасад – п’ятивіконний, асиметричний. По центральній осі фасаду – еркер-вежа, завершена сферичним куполом з стрімким шпилем. Вікна другого поверху декоровані обрамуваннями з замковими каменями. Вікна третього поверху прикрашені плоскими пілястрами з капітелями оздобленими ліпним декором. Зліва від еркера височіє фронтон  зі шпилем, прикрашений ліпним декором з рослинним орнаментом.

Балкони на фасаді розташовані асиметрично. Один балкон на рівні другого поверху міститься зліва від еркера, інший  на рівні третього поверху – справа від еркера. Огорожа балкону другого поверху з огорожею у вигляді балюстради з профільованим поруччям. Опирається балкон на три декоративні консолі. Балкон третього поверху має форму витягнутого півкруга з об’ємним декоративним огородженням. Низ балкону вирішений у вигляді мушлі, яку підтримує скульптура каріатиди.

restavratsiya balkoniv holovnoho fasadu budynku pam yatky arkhitektury na prosp t shevchenka 14 m lvovi 02 - Реставрація балконів головного фасаду будинку - пам’ятки архітектури на просп. Т. Шевченка, 14 у м. Львові.

На замовлення управління охорони історичного середовища у 2019році опрацьовано проектно-кошторисну документацію «Ремонтно-реставраційні роботи балконів головного фасаду будинку пам’ятки архітектури місцевого значення на просп. Т. Шевченка, 14 (охоронний № 403)» на суму43 695 грн.

restavratsiya balkoniv holovnoho fasadu budynku pam yatky arkhitektury na prosp t shevchenka 14 m lvovi 05 - Реставрація балконів головного фасаду будинку - пам’ятки архітектури на просп. Т. Шевченка, 14 у м. Львові.

У липні 2019 року на замовлення управління розпочато ремонтно-реставраційні роботи. Вартість будівельних робіт 440 375грн.

Виконавець робіт – ТзОВ «Дельтабуд».

Відповідальний за здійснення авторського нагляду – Головний архітектор проекту, Лаврін Володимир Степанович(вартість авторського нагляду –5 400грн).

Технічний нагляд здійснює – Мокрицький Іван Дмитрович (вартість технічного нагляду –6 296грн).

Роботи, передбачені основним договором заплановано завершити у 2020 році за наявності фінансування.

Загальна вартість об’єкта (згідно укладених договорів) становить 534 682 грн. За проектні роботи і проведення експертизи оплачено у 2019 році.

Львівською міською радою здійснюється фінансування ремонтно-реставраційних робіт балконів головного фасаду будівлі.

Проектом передбачено розчистку цементної поверхні плити, вирівнювання поверхонь, влаштування стяжки з ухилом, відновлення втрачених профілів краю та бічних граней плити, влаштування нових отворів для відводу води, влаштування гідроізоляції, ін’єктування тріщин, влаштування звісу плит з листів титанцинку, вимощення покриття з морозостійкої плитки, виготовлення елементів огорожі (ваз, балясин, вазонів, поруччя), відтворення втрачених ділянок тиньку плити і консолей, відтворення втрачених ділянок поверхні  низу плити і ліпного декору, реставрація скульптури, шпаклювання, ґрунтування і пофарбування плит, консолей, огорож та декору.