Реставрація балконів головного фасаду будинку – пам’ятки архітектури на просп. Т. Шевченка, 16 у м. Львові

 Реставрація балконів головного фасаду будинку – пам’ятки архітектури на просп. Т. Шевченка, 16 у м. Львові

Будинок на просп. Шевченка, 16 включено в перелік пам’яток архітектури місцевого значення, згідно з рішенням виконкому Львівської обласної ради народних депутатів “Про взяття під охорону держави споруд Львівської області, що мають визначну наукову, історичну, містобудівельну і художню цінність” від 05 липня 1985 року № 381.

Будинок на просп. Шевченка, 16 зведено у 1895-1896 рр. за проектом                     М. Ковальчука на замовлення графині Мнішех-Вандалін.

Триповерховий будинок на просп. Шевченка, 16, розташований в рядовій забудові проспекту. Головний фасад – п’ятивіконний, симетричний, в центральній частині виділений ризалітом, який завершений аттиком у вигляді балюстради та фронтоном. 

restavratsiya balkoniv holovnoho fasadu budynku pamyatky arkhitektury na prosp t shevchenka 16 03 - Реставрація балконів головного фасаду будинку - пам’ятки архітектури на просп. Т. Шевченка, 16 у м. Львові

Балкони на фасаді розташовані симетрично. На рівні другого поверху огорожа балкону у вигляді балюстради з профільованим поруччям. Балкони  третього поверху ідентичні за формою і огорожею. Огородження балконів – металеві ковані решітки. Низ балконів декорований ліпним декором у вигляді рослинного орнаменту.

restavratsiya balkoniv holovnoho fasadu budynku pamyatky arkhitektury na prosp t shevchenka 16 02 - Реставрація балконів головного фасаду будинку - пам’ятки архітектури на просп. Т. Шевченка, 16 у м. Львові

На замовлення управління охорони історичного середовища у 2019 році опрацьовано проектно-кошторисну документацію «Ремонтно-реставраційні роботи балконів головного фасаду будинку – пам’ятки архітектури місцевого значення на просп. Т. Шевченка, 16 (охоронний № 404)» на суму 45 770 грн.

У липні 2019 року на замовлення управління розпочато ремонтно-реставраційні роботи. Вартість будівельних робіт 513 652 грн.

Виконавець робіт – ТзОВ «Дельтабуд».

Відповідальний за здійснення авторського нагляду – Головний архітектор проекту, Лаврін Володимир Степанович(вартість авторського нагляду –5 400грн).

Технічний нагляд здійснює – Мокрицький Іван Дмитрович (вартість технічного нагляду –5 982грн).

Загальна вартість об’єкта (згідно укладених договорів) становить 513 652 грн. За проектні роботи та проведення експертизи оплачено у 2019 році.

Проектом передбачено розчистку існуючих цементних поверхонь плит, вирівнювання поверхонь плит, біообробка місць замокання, влаштування стяжки з ухилом, відновлення втрачених профілів краю та бічних граней плити, влаштування нових отворів для відводу води, влаштування гідроізоляції, ін’єктуваннятріщин, влаштування звісу плити з листів титанцинку, вимощення покриття з морозостійкої плитки, відновлення стовпчиків, виготовлення елементів огорожі (ваз, балясин, вазонів, поруччя), відтворення втрачених ділянок тиньку плити і консолей, відтворення втрачених ділянок поверхні  низу плити і ліпного декору, реставрація металевих решіток огорожі, шпаклювання, ґрунтування і пофарбування плит, консолей, огорож та декору.