Реставрація балконів та еркерів будинку-пам’ятки архітектури місцевого значення на вул. Я. Стецька, 4 у м. Львові, охоронний № 905

 Реставрація балконів та еркерів будинку-пам’ятки архітектури місцевого значення на вул. Я. Стецька, 4 у м. Львові, охоронний № 905

Відповідно до ухвали Львівської міської ради № 6116 від 26.12.2019 «Про затвердження Програми проведення ремонтно-реставраційних робіт балконів будинків – пам’яток культурної спадщини на території м. Львова у 2020-2022 роках», на замовлення управління охорони історичного середовища у 2019 році опрацьовано проектно-кошторисну документацію «Реставрація балконів та еркерів будинку-пам’ятки архітектури місцевого значення на вул. Я. Стецька, 4 у м. Львові, охоронний № 905» на суму 49 588 грн.

У 2020 році отримано експертний звіт щодо розгляду проектно-кошторисної документації, проведено процедуру закупівлі.

stetska 4 012 - Реставрація балконів та еркерів будинку-пам'ятки архітектури місцевого значення на вул. Я. Стецька, 4 у м. Львові, охоронний № 905

Початок ремонтно-реставраційних робіт заплановано на кінець вересня. Вартість будівельних робіт становить 578 426,40 грн.

Виконавець робіт, згідно з проведеною закупівлею – ТОВ Сомиг ЛТД.

stetska 4 03 - Реставрація балконів та еркерів будинку-пам'ятки архітектури місцевого значення на вул. Я. Стецька, 4 у м. Львові, охоронний № 905

Відповідальний за здійснення авторського нагляду – Головний архітектор проекту, Ляшкевич Олена Миколаївна (вартість авторського нагляду –   8 526 грн).

Відповідальний технічний нагляд – Мокрицький Іван Дмитрович (вартість технічного нагляду – 7 600 грн).

Роботи, передбачені основним договором заплановано завершити у 2021 році,  за сприятливого температурного режиму у 2020 році.

stetska 4 05 - Реставрація балконів та еркерів будинку-пам'ятки архітектури місцевого значення на вул. Я. Стецька, 4 у м. Львові, охоронний № 905

Загальна вартість об’єкта  становить  661 295 грн. За проектні роботи (49 588 грн.) та проведення експертизи (4 039 грн.) оплачено 53 627 грн.

Будинок № 4 на вул. Стецька у м. Львові споруджено за проектом архітектора Генрика Заремби, фасад будинку оздоблений барельєфами Зиґмунта Курчинського, виконаними в стилі раннього ар деко.

Будинок – цегляний, п’ятиповерховий, з підвальними приміщенням та горищем, з внутрішнім подвір’ям-колодязем та двома двориками суміжними з сусідніми будинками, формує рядову забудову парної сторони вулиці Стецька. Головний фасад будинку завершений фронтоном, центральна частина фасаду в рівні 2-3 поверхів акцентована еркером гранчатої форми, який на рівні 4 поверху завершується балконом з колонами. Симетрично, з обидвох боків, від еркера композицію доповнюють балкони з бетонними огородженнями, які на рівні 2 поверху декоровані металевими решітками в прямокутних отворах. Балкони га рівні 3 поверху декоровані своєрідними дашками з консолями та вазами.

stetska 4 06 - Реставрація балконів та еркерів будинку-пам'ятки архітектури місцевого значення на вул. Я. Стецька, 4 у м. Львові, охоронний № 905

Проектом передбачено реставрацію балконів та еркерів.

Реставрація бетонних огороджень балконів (розчищення, укріплення, доповнення втрат, захисна обробка від дії вологи, антисольова обробка та антисептування, пофарбування).

Розчищення та укріплення плит балконів, забезпечення захисту від дії вологи, антисольова обробка та антисептування, відновлення крапельників і профільованих нижніх частин, пофарбування).

Реставрація металевих решіток (розчищення ід бруду та іржі, антикорозійна обробка та пофарбування).

Реставрація профільованих дашків над балконами та архітектурного декору, що їх доповнюють (розчищення, укріплення, доповнення втрат, захисна обробка та антисептування і пофарбування).

Реставрація колон балконів четвертого поверху (розчищення, укріплення, доповнення втрат, захисна обробка та антисептування і пофарбування).

Реставрація з заміною дерев’яних деталей балкону п’ятого поверху, а також відтворення матеріалу накриття еркера.

Реставрація еркера (розчищення, укріплення, доповнення втрат, захисна обробка від дії вологи, антисольова обробка та антисептування, пофарбування, реставрація і відтворення втрачених металевих підвіконних решіток, реставрація карнизних тяг, гладких поверхонь, металевих відливів та накриття, відновлення дерев’яних столярних заповнень еркера).

Відповідно до Програми об’єкт фінансується за кошти бюджету та власників семи квартир, до яких належать еркер та балкони. Частка кожного власника за кожен балкон та еркер, що належать до квартир становить по 10 000 грн.