У Львові відновили металеву браму з соняшниками на вулиці Глибокій

 У Львові відновили металеву браму з соняшниками на вулиці Глибокій

Триває відновлення історичних брам та дверей у будинках в старій частині Львова. Тепер відреставрована металева брама прикрашатиме вхід у будинок на вулиці Глибокій, 21. Історичну браму за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища та за співфінансування німецького фонду Ебергарда Шьока відновлювали близько двох місяців.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Особливістю цієї брами є те, що її елементи не приварені, а фіксуються на заклепках.

“Металева брама була деформована, оскільки має велику вагу та розміри і не була належно зафіксована на завісах. ЇЇ нижня частина була дуже понищена, двері ледь трималися на одній завісі, автентична фурнітура втрачена, а замість засклення були металеві листи”, – розповів майстер-реставратор Ярослав Зубицький.

image - У Львові відновили металеву браму з соняшниками на вулиці Глибокій

Фахівці вирівняли деформовану конструкцію брами та відновили її засклення, яке частково було забите металом. Також вони виготовили та встановили нові ручки. 

При дослідженні було виявлено автентичний зелений колір брами, який перегукується з майолікою в декорі цього сецесійного будинку.

314451410 432451655745388 3204335589525495738 n 810x1024 - У Львові відновили металеву браму з соняшниками на вулиці Глибокій

При дослідженні було виявлено автентичний зелений колір брами, який перегукується з майолікою в декорі цього сецесійного будинку.

“Вартість реставраційних робіт становила 75 000 грн. З цієї суми вклад мешканців становив 22 500 грн., а решта суми це співфінансування від німецького фонду Ебергарда Шьока, який цього року підтримав нашу Програму співфінансування відновлення цінних елементів в історичних будинках”, – розповів директор ЛКП “Бюро спадщини” Павло Богайчик.

photo 2022 11 10 15 08 51 - У Львові відновили металеву браму з соняшниками на вулиці Глибокій

Нагадаємо, у Львові завершився набір заявок для участі у Програмі співфінансування. Цього року «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища отримало ще 55 заявок на реставрацію історичних брам, 41 заявку на реставрацію історичних вікон та 9 заявок на заміну металопластикових вікон на дерев’яні.