Відновили скульптуру та повернули автентичний колір: у Львові на площі Ринок відреставрували кам’яницю

 Відновили скульптуру та повернули автентичний колір: у Львові на площі Ринок відреставрували кам’яницю

У Львові на площі Ринок, 7 відреставрували фасад кам’яниці, яка є пам’яткою архітектури національного значення, до цього вона перебувала в поганому стані.

Реставраційні роботи розпочали минулого року і завершили зараз. У кам’яниці встановили нові дерев’яні вікна та балконні блоки, відновили скульптуру Діви Марії, металеві частини балкона та вхідну браму, тиньк та елементи декору, а також повернули фасаду автентичний колір.

“До реставрації фасад будинку був в аварійному стані. Тиньк в багатьох місцях просто відпав, цегла також була деструктована. Вікна були різні. Перший поверх, який з каменю, теж мав багато втрат. Камінь був розшарований. Тому там виконали досить великий обсяг робіт”, – пояснює начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

Під час реставраційних робіт фасаду будинку зміцнили та відновили тиньк і елементи декору, ін’єктували цегляну кладку, зміцнили та доповнили кам’яні елементи першого поверху і звісно повернули автентичний колір. Фахівці встановили нові дерев’яні вікна відповідно до історичних, відреставрували скульптуру, металеві елементи балкона та вхідну браму.

img 20221116 163556 - Відновили скульптуру та повернули автентичний колір: у Львові на площі Ринок відреставрували кам'яницю

Нагадаємо, кам’яниця на площі Ринок, 7 побудована у ХVІІ столітті, а перебудована у ХІХ столітті. Це колишня Кравзівська (Краузівська), а згодом Шембеківська кам’яниця. Її фасад на рівні другого поверху в ніші декорований фігурою Божої Матері.