У Львові відреставрували історичну браму зі слідами від бомби

 У Львові відреставрували історичну браму зі слідами від бомби

У Львові триває відновлення історичних брам і дверей. Близько двох місяців фахівці повертали історичний вигляд металевій брамі будинку на вулиці Чернігівській, 27, що неподалік університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького. Цікаво, що під нашаруваннями старої фарби фахівці знайшли не лише типові пошкодження, але й сліди від уражень бомби.

na niy zalyshylysya slidy vid bomby restavratory vidnovyly istorychnu bramu na vulytsi chernihivskiy 07 - У Львові відреставрували історичну браму зі слідами від бомби

«Ще донедавна ця брама була пофарбована в чорний колір, під яким приховувалися численні пошкодження. Ми це все виправили, повернувши брамі розкішні  темно-зелені тони, які гармонійно відповідають її рослинному оздобленню. Також ми відновили засклення світлика, яке раніше було забите фанерою, – розповів реставратор Юрій Миколаїшин.

na niy zalyshylysya slidy vid bomby restavratory vidnovyly istorychnu bramu na vulytsi chernihivskiy 03 - У Львові відреставрували історичну браму зі слідами від бомби

Окрім цього, фахівці виготовили та встановили нову клямку, відновили роботу автентичних завіс і встановили відреставрований австрійський замок.

na niy zalyshylysya slidy vid bomby restavratory vidnovyly istorychnu bramu na vulytsi chernihivskiy 05 - У Львові відреставрували історичну браму зі слідами від бомби

«Раніше, навпроти нашого будинку стояв ще один. Під час Другої світової війни його повністю знищила авіаційна бомба, а уламки залишили декілька відмітин на цій металевій брамі. Якщо придивитися – на світлику можна побачити на ній ці історичні штрихи. Сама брама в цей момент була, мабуть, відчинена, тому не постраждала”, – розповів мешканець Ігор Турчин.

na niy zalyshylysya slidy vid bomby restavratory vidnovyly istorychnu bramu na vulytsi chernihivskiy 06 - У Львові відреставрували історичну браму зі слідами від бомби

Це черговий успішний приклад спільного збереження елементів спадщини міста з мешканцями у програмі співфінансування, яке координує ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичним середовищем.

Реставраційні роботи цієї брами коштували понад 61 000 грн, з яких мешканці оплатили майже 18 500 грн, іншу частину покрив бюджет міста.