У Львові захистять ще одну пам’ятку

 У Львові захистять ще одну пам’ятку

У рамках реалізації проекту «Україна, Захист від ризиків культурної спадщини у Львові» за сприяння Фонду Принца Клауса (Нідерланди) заплановано провести роботи із захисту будівлі Головного Вокзалу.

Будівля Львівського Двірця була зведена у 1904 році, тандемом Івана Левинського, Альфреда Захаревича та Юзефа Сосновського, до праці доклався і Едмунд Зеленевський. Фасад прикрасили роботи авторства митців Антона Попеля та Петра Війтовича. Будівля станції «Львів» пережила не одне потрясіння – вокзал значно пошкодили під час двох світових воєн, зокрема у 1915 році його підпалили відступаючі війська російської імперії.  Після 24 лютого станція «Львів» прийняла на себе колосальне навантаження, у рази більше не тільки від звичного пасажиропотоку, а й пропускної здатності.  Внаслідок обстрілів 18 квітня постраждали вікна п’ятого перону, пошкодилася покрівля.

Завдяки фінансовій допомозі Фонду Принца Клауса виконають укріплення ушкодженої внаслідок вибухової хвилі частини даху, Також захистять скульптури у нішах обабіч центрального входу. Роботи авторства митців Антона Попеля та Петра Війтовича, що пережили Другу світову війну, закриють дерев’яними коробами.