Управління охорони історичного середовища подало заявку на участь у “Великій реставрації”

 Управління охорони історичного середовища подало заявку на участь у “Великій реставрації”

3 березня, 2021 року Міністерство культури та інформаційної політики розпочало прийом заявок на участь у відборі проєктів за програмою «Велика реставрація».

З цієї нагоди, управління охорони історичного середовища підготувало пакет документів на участь у відборі проектів з робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, які будуть реалізовані в рамках програми “Велике будівництво”.

“За кошти міського бюджету на всі ці об’єкти опрацьовано проектно-кошторисну документацію, то ж сподіваємося на прихильність експертної групи”, – повідомили в управлінні. 

До переліку об’єктів увійшли наступні пам’ятки:

Реставрація сходової клітки будинку страхового товариства “Дністер”

Будинок колишнього страхового товариства “Дністер” на вул. Руській, 20 збудований у 1905–1906 рр

Будинок колишнього страхового товариства “Дністер” на вул. Руській, 20 збудований у 1905–1906 рр. будівельною фірмою Івана Левинського. Є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення. Цей об’єкт особливо важливий в рік, коли в Україні будуть відзначати 170 років від дня народження творця «Дністра», великого архітектора Івана Левинського.

stdnister - Управління охорони історичного середовища подало заявку на участь у "Великій реставрації"

Ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки архітектури національного значення – колишнього костелу Магдалини

Колишній костел св. Марії Магдалини, що знаходиться на вулиці С. Бандери, 8 (10). Розміщений на невеличкому пагорбі, він домінує над навколишніми будинками епохи історизму та сецесії, збудованими  в кінці ХІХ – на початку ХХ століть.
Нині тут успішно функціонує концертний зал органної та камерної музики.

1508 1 - Управління охорони історичного середовища подало заявку на участь у "Великій реставрації"

Ремонтно-реставраційні роботи огорожі з брамою та офіцинами палацу Потоцьких

Палац графів Потоцьких, що знаходиться на вул. М. Коперника, 15 – яскравий зразок архітектури зрілого історизму, одна з найцікавіших архітектурних пам’яток Львова. Нагадаємо, нещодавно тут відреставрували вхідний портик за кошти міського бюджету.

thumb 986 location photo big - Управління охорони історичного середовища подало заявку на участь у "Великій реставрації"

Нагадаємо:

У вересні 2020 року Зеленський анонсував, що в Україні у наступному році поряд з “Великим будівництвом” буде запущена масштабна програма “Велика реставрація”, яка передбачатиме відновлення 100 об’єктів культури та туризму.